Uncategorized

Rowerek biegowy to idealna forma ruchu dla dzieci

Rowery, niekwestionowanie do lat cieszą się ogromną popularnością i to zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Te ekologiczne i ekonomiczne środki transportu mogą być przeznaczone do jazdy rekreacyjnej, sportowej, czy nawet wyczynowej. Jazda na nich wymaga jednakże opanowania kilku istotnych umiejętności ruchowych, takich jak koordynacja i utrzymywanie balansu.

Warto rozpocząć je ćwiczyć już od najmłodszych lat. Obecnie najchętniej wybieranymi pierwszymi jednośladami dla dzieci są rowerki biegowe. Dostępne są atrakcyjne modele dla dziewczynek i dla chłopców już od drugiego roku życia. Mogą być to rowerki drewniane lub metalowe. 
Czym odznaczają się rowerki biegowe?
Rowerki dziecięce, biegowe całkiem inaczej także zwane biegówkami stworzone są na wzór tradycyjnych rowerów. Pozbawione są jednak pedałów, co znaczy, że wymagają odpychania się nóżkami. W ten sposób zostały dostosowane do sposobów dzieci, które ostatnimi czasy zaczęły stawiać swoje pierwsze kroki. Użytkowanie z nich jest z pozoru proste, a doskonale wpływa na rozwój ruchowy dziecka. Jazda na rowerku biegowym z całkowitą czyli stu procentową pewnością zapewnia sporą dawkę aktywności! 
Zalety rowerków biegowych:
Zdecydowanie jazda na rowerku biegowym, ćwiczy sporo cennych kwalifikacji i pozytywnie wpływa na rozwój maluchów. Wiem już, że trenuje koordynację ruchową, utrzymywanie równowagi, oraz koncentrację i cierpliwość. Uczy także orientowania się w terenie, oceny odległości oraz samodzielności i spostrzegawczości. Jak się okazuje biegówki fundują już wstępną lekcję jazdy na tradycyjnym rowerze. W końcu to dzięki nim, dziecko rozwija własną ruchowość i trenuje kwalifikacji, niezbędne do jazdy na tym najlepszym rowerze. Nie można także pominąć faktu, że rowerki dla dzieci typu biegówki stanowią dla nich rewelacyjną zabawkę i fundują wiele emocji. Taka aktywność pokazuje maluchom, ile radości można czerpać z ruchu i wszczepia w nich pasję do sportu. Jazda już na rowerku biegowym koryguje kondycję, o co warto dbać od najmłodszych lat. Daje możliwość się również dotlenić, spędzając czas na powietrzu. 

Zobacz również: małe rowerki dla dzieci.