Motoryzacja

Największy wybór samochodów zastępczych

Bieżące w naszym kraju przepisy drogowe umożliwiają dla każdego poszkodowanego kierowcy w wypadku samochodowym na wypożyczenie zastępczego samochodu. Auto zastępcze będzie wam przysługiwało do czasu naprawienia waszego auta osobowego. Jeżeli więc odstawiliście już do warsztatu wasze zepsute po wypadku auto, to warto jak najszybciej wypożyczyć auto zastępcze.

Ten samochód prawnie wam się powinno się, dlatego warto jak najszybciej skorzystać z tego przywileju. Auto z OC oczywiście nie zawsze obligatoryjnie przysługiwało dla każdego poszkodowanego kierowcy. Jeszcze kilka lat temu prawnicy zakładów ubezpieczeń kazali szczegółowo uargumentować konieczność posiadania samochodu zastępczego. Jeżeli zatem poszkodowany kierowca nie był wstanie udowodnić konieczności powszechnego posługiwania się autem, to nie przysługiwał mu samochód zastępczy. W obecnych czasach samochód osobowy jest uznawany za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego, dlatego nie istnieje już konieczność dokładnego udowadniania konieczności wynajęcia auta zastępczego.
Oferowane auta zastępcze są bez wątpienia wysokiej jakości pochodzące ze średniej półki cenowej. Na nieszczęście tutaj wybór jest ograniczony, co na pewno nie spodoba się dla klientów zamożnych, którzy będą musieli przesiąść się do znacznie gorszego samochodu osobowego. Auto wynajem ze średniej półki cenowej jest zdecydowanie najbardziej opłacalną opcją dla przedsiębiorcy, dlatego tego rodzaju samochód jest najwięcej. Jeżeli już opcja posiadania darmowego samochodu osobowego ze średniej półki cenowej wam nie odpowiada, to nie musicie wszak skorzystać z tej usług. W sytuacji wypożyczenia samochodu zastępczego pamiętajmy o terminie jego oddania. Prawnicy zakładów ubezpieczeniowych niebywale restrykcyjnie przestrzegają zgodności terminu odebrania swojego samochodu z oddaniem wypożyczonego. Jeśli te terminy nie będą się zgadzały, to niestety będziecie musieli zapłacić z własnej kieszeni za właściwie każdy dodatkowy dzień użytkowania zastępczego samochodu osobowego.
Dodatkowe informacje: wypożyczalnia samochodów białystok.