Motoryzacja

DBK zarządzanie flotą pojazdów w firmie transportowej

O ile potrzebujemy innowacyjnych narzędzi służących do zarządzania flotą samochodów, to zdecydowanie warto korzystać z zaawansowanego technologicznie systemu telematycznego. Należy tutaj zaznaczyć, że DBK administrowanie flotą samochodową to głównie system wyposażony w masowe funkcje, które umożliwiają sprawne zarządzanie zadaniami transportowymi związanymi nie tylko z administrowaniem floty pojazdów, niemniej jednak również kontrolowaniem czy także administrowaniem pracy kierowców. Trzeba tutaj podkreślić, że taki program telematyczny bardzo dobrze sprawdzi się w sytuacji różnych firm transportowych, a zatem np dysponujących pojazdami ciężarowymi osobowymi dostawczymi czy też autobusami cysternami oraz naczepami.

Jest to narzędzie, które podnosi wydajność realizacji obowiązków transportowych w firmie z branży TSL. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że coraz więcej przedsiębiorców z tego sektora korzysta właśnie z takich narzędzi, które ułatwiają planowanie a także realizację obowiązków związanych z transportem.
Co warto wiedzieć na temat skutecznego zarządzania flotą samochodów?
Głównie powinno się zaznaczyć, że system telematyczny to zarządzanie małą i dużą flotą samochodów firmowych. Stąd też takie wyrachowane oprogramowanie informatyczne może być wykorzystywane między innymi przez firmy działające na terenie kraju, ale również oferujące transport międzynarodowy. Powinno się tutaj podkreślić, że taki program to przede wszystkim wiele opcji oraz opcji dla przedsiębiorcy z tej branży. Głównie jest to możliwość śledzenia w czasie rzeczywistym na mapie pojazdu należącego do floty aut. Warto dodać też o tym, że taki program pozwala komunikowania się z kierowcą za pomocą komunikatora. Istotną oraz przydatną funkcją jest także stałe monitorowanie w czasie faktycznym parametrów technicznych aut związanych na przykład z pracą silnika, niemniej jednak też wskaźnikami jazdy ekonomicznej. Trzeba wspomnieć także o tym, że DBK administrowanie flotą samochodową to także sposobność rozliczania czasu pracy kierowców. Przy tym jest to także oprogramowanie, które umożliwia na automatyczne odczyty danych z tachografu czy także karty kierowcy. Są to też funkcje związane z przesyłaniem automatycznych powiadomień o usterkach do autoryzowanych serwisów.

Sprawdź: samochodową flotą zarządzanie.