Medycyna i uroda

Pomoc po urazach – rehabilitacja

Zabiegi rehabilitacyjne a także fizjoterapeutyczne dotyczą szerokiej grupy pacjentów. Są to w głównej mierze osoby zmagające się z przewlekłymi postępującymi chorobami, przykładowo takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, jak również schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Inna liczna grupa pacjentów poddawanych rehabilitacji to osoby z urazami np po wypadkach, a więc to są to osoby ze złamanymi kończynami, zwichnięciami czy sklepieniami.

Przy tym, rehabilitacja bydgoszcz tyczy się także pacjentów po zabiegach operacyjnych, w których powrót do normalności wymaga stosowania odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych. Jak się zatem okazuje, znaczna grupa pacjentów wymaga profesjonalnej rehabilitacji.
Kiedy skorzystać z zabiegów rehabilitacyjnych?
Oczywiście wskazaniem do rehabilitacji są poważne urazy, które powodują ograniczenie lub utratę sprawności fizycznej. Do rehabilitantów a także fizjoterapeutów coraz częściej zwracają się także osoby, które odczuwają dolegliwości bólowe np w plecach czy odcinku szyjnym albo lędźwiowym kręgosłupa. Warto dodać o tym, ażeby nigdy nie lekceważyć takich dolegliwości bólowych, ponieważ bardzo często są to objawy wskazujące na toczącą się w naszym organizmie poważną chorobę, np taką jak osteoporoza czy dyskopatia. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że fizjoterapia bydgoszcz powinna być wykonywana przy zastosowaniu przyszłościowego a także przetestowanego sprzętu rehabilitacyjnego, a wszystkie zabiegi powinny odbywać się pod okiem doświadczonych profesjonalistów z uprawnieniami. Warto mieć na uwadze również o tym, że rehabilitacja to nie tylko terapia manualna czy masaże lecznicze, niemniej jednak też dodatkowe zabiegi medyczne, które mogą odbywać się na przykład w kriokomorze. Krioterapia to coraz popularniejsza metoda rehabilitacyjna, która znajduje zastosowanie przykładowo przy kontuzjach sportowców. Do największych zalet tej terapii powinno się zaliczyć korzystny wpływ na mikrokrążenie, jak także obniżenie napięcia mięśniowego. Jak się zatem okazuje, rehabilitacja bydgoszcz jest wskazana dla sporej grupy pacjentów, którzy zmagają się zarówno z przewlekłymi chorobami, ale też przybyli rozmaite urazy. Na pewno wskazaniem do fizjoterapii są dolegliwości bólowe towarzyszące aktywności ruchowej.

Więcej informacji: rehabilitacja bydgoszcz.