Medycyna i uroda

Oferta wózków inwalidzkich w sklepach medycznych

Niedowład kończyn dolnych nieodzownie wiąże się z koniecznością korzystania z specjalistycznego sprzętu medycznego, czyli z wózków inwalidzkich. Warto wspomnieć jednakże, że wózki inwalidzkie przeznaczone są także dla osób zmagających się z poważnymi chorobami, jak również osłabionych czy starszych. Wózek inwalidzki stanowi zatem niezbędny element wyposażenia każdego szpitala, ośrodka rehabilitacyjnego czy placówki medycznej.

Warto podkreślić, że w sklepach medycznych oferujących sprzedaż internetową znajdziemy szeroki wybór wózków inwalidzkich, które różnią się właściwościami a także funkcjami, jak również materiałami zastosowanymi do wykończenia. Pamiętajmy jednak o tym, ażeby wybierać jedynie sprzęt posiadający atesty i certyfikaty, które poświadczają o bezpieczeństwie jego stosowania.
Od czego powinien być uzależniony wybór wózka inwalidzkiego?
Przede wszystkim wózek inwalidzki powinien być dostosowany do konkretnego pacjenta, a więc wybór w każdej sytuacji ma charakter indywidualny oraz elastyczny. O wyborze konkretnego rodzaju decyduje w głównej mierze stopień a także rodzaj niepełnosprawności. W ofercie sklepów medycznych znajdziemy wózki przeznaczone zarówno dla pacjentów sprawnych fizycznie, tj. wózki sportowe, które są przeznaczone do uprawiania konkretnej dyscypliny sportu, npy rugby czy koszykówki. Niemniej jednak znajdziemy również tak zwane wózki pasywne, które są przeznaczone dla osób, które nie mogą uprawiać sportu ani także podejmować znacznego wysiłku fizycznego. Wózek inwalidzki elektryczny świetnie sprawdza się w przypadku ludzi, którzy nie mogą sobie pozwolić na użytkowanie z wózków o napędzie ręcznym. Ponadto, wózki o napędzie elektrycznym dostępne są w różnych wariantach, jest na przykład wózek terenowy przeznaczony do przemieszczania się na zewnątrz. Pamiętajmy jednak, że ten rodzaj wózka odróżnia się dużym promieniem skrętu, a zatem bardzo ciężko skorzystać z niego w pomieszczeniach, w szczególności ciasnych i małych. Do mieszkania najlepiej wybrać wózek pokojowy, który jest mniejszy od wózków terenowych. Schodolaz to z kolei szczególny rodzaj wózka, który daje możliwość tak zwaną pionizację. Utrzymywanie prawidłowej postawy ciała jest zwłaszcza istotne dla funkcjonowania narządów wewnętrznych.

Zobacz również: Schodolaz.