Marketing i reklama

Pozyskiwanie wizytówek NAP

Jednym ze sposobności na zyskanie wartościowych linków do swojej stronie są wizytówki NAP. Jednakże czym one tak de fakto są i jak można je wykorzystać do pozycjonowania swojej firmy? Poniżej postaramy się wyjaśnić, czym one są, jak je wykorzystać a także przedstawimy sporo innych pobudzających ciekawość informacji związanej z tym tematem.
Czym jest wizytówka NAP?Skrót NAP oznacza Name, Address, Phone number.

A więc wizytówka NAP to wizytówka, która zawiera właśnie te informacje. Są to informacje zwłaszcza przydatne w przypadku pozycjonowania lokalnego. Nie tylko perfekcyjnie sprawdzają się, jeśli chodzi o poszukiwanie danych adresowych na temat firmy, niemniej jednak też świetnie sprawdzają się w sytuacji, jeżeli chodzi o pozycjonowanie lokalne. Najważniejszą funkcją, jaką spełniają wizytówki NAP, jest wzbudzanie zaufania zarówno, jeżeli chodzi o Google, jak i użytkowników. Znacząca większość osób, które zajmują się pozycjonowaniem w wyszukiwarce Google, uważają, że dzięki faktowi, że na różnorakich stronach pojawiają się dane kontaktowe firmy, dużo zyskuje się, jeśli chodzi o wiarygodność w oczach Google. W związku z tym bardzo istotną kwestią jest dbanie o to, ażeby dane kontaktowe znajdujące się na stronie były poprawne i zgadzały się z tym, co znajduje się w sieci.
Jak dodawać?Najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o dodawanie wpisów do wizytówek NAP, jest to, aby w każdej sytuacji stosować tę samą nazwę, adres oraz telefon. Jest to zarówno ważne, jeśli chodzi o dokładnie sprecyzowane dane, niemniej jednak też o formę prezentowania tych danych. W przypadku gdy zmieni się siedziba firmy czy również jakikolwiek element dotyczący lokalizacji trzeba pamiętać, że powinno się zmienić go także we wszystkich wizytówkach NAP. Jeżeli wszystkie elementy znajdujące się zarówno na stronie, jak i w wizytówkach. Jeśli będą one spójne, to uzyska się zdecydowanie najlepsze efekty powiązane z budowaniem wiarygodności oraz pozycji w wyszukiwarce Google. Wybierając dodanie do najlepszych wizytówek NAP można osiągnąć rzeczywiście duże sukcesy. W każdej sytuacji warto zastanowić się o wizytówkach NAP W procesie pozycjonowania.
RegulaminyJednak decydując się na dodanie do konkretnych wizytówek NAP, warto zdecydować się na przeczytanie poszczególnych regulaminów, by nie okazało się, że trzeba zapłacić, gdy było się przekonanym, że dany wpis jest bezpłatnie. Bez wątpienia w wielu sytuacjach nikt nie zmusi nas do zapłaty, ale jest to przydatne w momencie, gdy planuje się użycie budżetu pod dokładnie sprecyzowane seo działania. Wizytówki NAP warto wziąć pod uwagę i zdecydować się na korzystanie z tego rozwiązania.
Sprawdź: lista serwisów nap.