Kulinaria

Moje własne masło orzechowe

Jak zrobić domowe masło orzechowe? Nie od dnia dzisiejszego wiadomo, że orzechy są bardzo zdrowe i nieprawdopodobnie potrzebne w naszej diecie. Dostarczają organizmowi tak zwany zdrowy tłuszcz, czyli ten jednonienasycony. Mają co niemiara witamin, w głównej mierze witaminę E, oraz miedź, błonnik, magnez.

Działają też na cholesterol skutecznie go obniżając, a co za tym idzie zmniejszają ryzyko chorób serca. Ze względu na dużą ilość białka są na prawdę często wybierane przez wegetarian. Można je jeść ze wszystkim, dodawać do sałatek, mięsa, jogurtów. Najbardziej istotne są w diecie zwłaszcza dzieci. Korzystnie wpływają na myślenie, naukę i rozwój, oraz u kobiet ponieważ korzystnie wpływają na cerę.

Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się masło orzechowe. W szczególności w gronie dietetyków a także na fit blogach. Nie jest to natomiast nic innego jak zblendowane zdrowe orzechy w słoiku. Jednak na prawdę bardzo często można spotkać masło orzechowe z niepotrzebnymi dodatkami, przykładowo z ogromną ilością soli, co sprawia że masło orzechowe nie jest już takie zdrowe. Trzeba pamiętać ażeby w każdej chwili sprawdzać skład, ponieważ to czyste masło orzechowe jest przede wszystkim bardzo smaczne i oczywiście bardzo zdrowe. Dodawane do owsianek, placków, a dosłownie kanapek zdobyło serce wielu ludzi, a szczególnie ich podniebień. Co o ile nie można znaleźć go na półce w sklepie lub jeśli są tam tylko te których jeść się nie powinno? Warto zrobić domowe masło orzechowe! Brzmi jak coś niewykonalnego? Nic z tych rzeczy. Wystarczą do tego nasze orzechy i mocny blender (warto robić przerwy by się nie przegrzał ). Odpowiednią ilość orzechów, najlepiej ziemnych niesolonych zblendować na gęstą masę z odrobiną soli do smaku. Masa może być gładka lub jeśli ktoś lubi z kawałkami orzechów. Masło przekładamy do słoika i smacznego! Można chwalić się domowym masłem orzechowym oraz wyśmienitym zdrowiem.
Warto zobaczyć: masło orzechowe przepis.
Usilnie poszukujesz w sieci rzetelnych artykułów o tym jak zrobić domowe masło orzechowe? Zapraszam serdecznie do przeczytania i komentowania opracowanego przeze mnie materiału.