Inne

Komory szokowego mrożenia

Jeżeli już potrzebujemy fachowego urządzenia chłodniczego o sporej mocy, to z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto skorzystać z rozwiązania takiego jak komory szokowego mrożenia. Na rynku działają firmy, które oferują sprzedaż takich urządzeń, niemniej jednak też wynajem krótko oraz długoterminowy. Warto mieć na uwadze o tym, że są to urządzenia służące do szokowego mrożenia oraz schładzania towarów czy również surowców.

Należy zaznaczyć, że są to komory przenośne, które odznaczają się w głównej mierze dużą mocą, dodatkowo wyposażone są w intensywny obieg powietrza, co skraca czas mrożenia oraz schładzania towarów. A dodatkowo, są to urządzenia w pełni bezpieczne, które posiadają niezbędne atesty a także certyfikaty, a więc są bezpieczne dla magazynowanych towarów, użytkowników takich urządzeń, niemniej jednak także dla środowiska.
Komory służące do szokowego mrożenia – co warto wiedzieć?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że mrożenie szokowe pozwala na zachowanie właściwości magazynowanych w komorach towarów i półproduktów czy również surowców. Trzeba podkreślić, że jest to proces szybki, dlatego też powinno się stosować odpowiednie urządzenia w głównej mierze takie jakie komory z wymuszonym obiegiem powietrza skracającym czas chłodzenia oraz zamrażania. Warto podkreślić, że zastosowanie takich urządzeń wiąże się z wieloma korzyściami, przede wszystkim są to urządzenia wyposażone w nowoczesne systemy monitoringu jak również rejestracji temperatury. W przypadku braku zasilania włącza się alarm informujący o tym. Przy tym, są to także urządzenia z niskim poborem energii, dzięki czemu ich eksploatacja nie wiąże się z bardzo wysoką ceną. Warto być świadomym też o tym, że schładzanie szokowe w takich komorach przebiega w możliwie najkrótszym czasie. Taki efekt zapewnia nie tylko i wyłącznie wymianę powietrza, niemniej jednak także duża moc urządzenia. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że takie mobilne komory szokowe wykorzystywane są w różnorakich zakładach produkcyjnych czy również halach magazynowych, gdzie potrzebne są rozwiązania w zakresie bezpiecznego przechowywania towarów czy produktów.

Więcej informacji: schładzanie szokowe.