Inne

Artystyczne malowanie murala

W teraźniejszych czasach nikt już nie uznaje sztuki ulicznej jako akt wandalizmu, za który artystów trzeba posyłać do więzienia. Sztuka uliczna cieszy się obecnie coraz większą popularnością w dużych, polskich miastach. Wybierając się do Berlina, Londynu, czy Nowego Jorku warto zwrócić uwagę na organizowane specjalne wycieczki objazdowe po najsłynniejszych muralach znajdujących się w danym mieście.

Niestety murale wciąż są dość mało znaną sztuką i warto byłoby to przemienić. Jest to przecież perfekcyjny sposób na nadanie drugiego życia dla starego bloku albo muru. Jeżeli już więc chcielibyście posiadać swój drobny wkład w sztukę uliczną a także w upiększanie własnego miasta, to warto zainwestować swoje środki finansowe w malowanie murali. Aktualnie w dużych polskich miastach możecie odnaleźć wielu wspaniałych artystów, którzy wykonają dla was piękny mural zgodnie z przedstawionymi wytycznymi.
Malowanie muralu zdecydowanie jest prawdziwą sztuką wymagającą od kilkunastu do kilkudziesięciu dni intensywnej pracy artysty. Jeżeli już interesuje was określony wygląd waszego murala, to warto przygotować dokładny projekt dla artysty. Na pewno popróbuje on w mniej więcej dziewięćdziesięciu procentach odwzorować waszą wizję. Pozostałe dziesięć procent warto zostawić dla artysty, ażeby mógł się wykazać swoją inwencją twórczą. Właściwie każdy artysta posiada swój własny styl malowania murali a także jego znaki rozpoznawcze. Dodane przez artystę elementy na pewno nie zepsują całej koncepcji muralu, a będą doskonałym jego urozmaiceniem. Warto więc obdarzyć artystę odrobiną zaufania i pozwolić mu na zrealizowanie kilku dodatkowych elementów na zamówionym dla was murale. Jeżeli jednak nie jesteście wstanie całkowicie zaufać dla artysty, to warto poprosić go o przygotowanie projektu muralu z naniesionymi autorskimi detalami. W ten sposób będziecie mogli spostrzec, jak artysta z dużą dokładnością widzi wasz mural oraz jakie dodatkowe elementy chciałby na nim umieścić. O ile naniesione elementy nie przypadną wam do gustu, to zostaną zaproponowane inne autorskie dodatki.
Dodatkowe informacje: malowanie murala.