Dom i ogród

Trawnik w rolce – gdzie znajduje zastosowanie?

Zdecydowanie coraz więcej osób poszukuje ekologicznych rozwiązań, które posłużą na przykład do aranżacji przydomowego ogrodu. Niewątpliwie na wyjątkową uwagę zasługują rozwiązania tj. trawa z rolki. Tata trawa wyróżnia się tym, że jest gęsta, zdrowa, jak też intensywnie zielona.

Trawniki rolowane powstają w naturalnych ustaleniach, a zatem uprawiane są na żyznych glebach. Z pewnością warto podkreślić to, że trawniki rolowane mogą być stosowane na różnorakich podłożach, ponieważ bardzo dobry wyselekcjonowanie nasion sprawia, że trawa jest odporna na działanie różnych niekorzystnych czynników, w tym czynników chorobotwórczych. Jeżeli już zatem pragniemy zaaranżować się nasz ogród, warto zapoznać się z ofertą trawy z rolki, która testuje się na różnorakich podłożach.
Trawniki z rolki – na jakie aspekty zwrócić uwagę?
Założenie trawnika w tradycyjny sposób jest celem dość czasochłonnym, musimy wybrać świetny termin zasiewu, jak też poczekać kilka tygodni na pierwsze efekty. O ile zatem zależy nam na szybkim oraz ciekawym efekcie, z pewnością warto korzystać z innowacyjnych rozwiązań, takich jak trawnik rolowany. Takie trawniki powstają jedynie z wyselekcjonowanych nasion wysokiej jakości, które wykazują między innymi odporność na działanie chorób, jak również na działanie niekorzystnych warunków klimatycznych a także pogodowych. Co za tym idzie, mogą być z powodzeniem stosowane w różnorakich lokalizacjach. A przy tym mogą posiadać też różnorodne wykorzystanie, ponieważ sprawdzają się przy aranżacji przestrzeni wypoczynkowej, np w ogrodzie, niemniej jednak wykorzystywane są również na boiskach sportowych czy także placach przeznaczonych do zabawy dla dzieci. Jest to możliwe dzięki temu, że trawa z rolki wyróżnia się odpowiednimi właściwościami użytkowymi. Jest odporna nie tylko i wyłącznie na niekorzystne warunki atmosferyczne, niemniej jednak też na intensywną eksploatację. Ogromną pozytywną właściwością takiej trawy jest też to, że może być zakładana przez cały okres wegetacyjny. Dodatkowo poprawia stan powietrza, ponieważ absorbuje z powietrza atmosferycznego niebezpieczne i szkodliwe pyły oraz gazy, które niekorzystnie wpływają na stan naszego zdrowia. Warto więc analizować kupno takiej trawy z rolki, która sprawdzi się nie tylko w ogrodach, niemniej jednak również w przestrzeni miejskiej.

Polecana strona: greenflor.pl