Dom i ogród

Energooszczędne okna i drzwi

Innowacyjne budownictwo stawia na energooszczędne rozwiązania. Dla bilansu energetycznego budynku najważniejsze znaczenie mają okna oraz drzwi. Nowoczesne technologie wykorzystują materiały, które charakteryzują się nie tylko trwałością, niemniej jednak także użytecznością a także funkcjonalnością.

Takim właśnie rozstrzygnięciem są drzwi aluminiowe, które charakteryzuje wysoka szczelność, przez co zapobiegają utracie ciepła z budynku.
Jakie okna wybrać do domu?
W przypadku poszukiwania odpowiednich okien powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko i wyłącznie walory miłe dla oka, niemniej jednak też efektywność i względy energooszczędne. Energooszczędność w sytuacji okien oznacza niewielką utratę ciepła z budynku, co sprawia, że mniej wydajemy na ogrzewanie w sezonie zimowym. Ten cel dobrze realizują okna energooszczędne, które wytwarzane są z materiałów zapewniających mikrowentylację a także zapobiegające utracie ciepła. Materiałem, który zdobywa coraz większe uznanie i jest coraz częściej stosowany w przypadku domów jednorodzinnych jest aluminium. Jak się okazuje, okna aluminiowe stanowią nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie, które umożliwia zaoszczędzić na prawdę dużo pieniędzy oraz jest ekologiczne. Dzięki temu że zapobiega znacznej utracie ciepła z domu, zużywane jest mniej energii na ogrzewanie pomieszczeń zimą. Do niedawna okna aluminiowe były stosowane tylko w budownictwie komercyjnym, natomiast ich wysoka funkcjonalność sprawiła, że coraz więcej właścicieli domów jednorodzinnych a także mieszkań decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Aluminium jest materiałem lekkim o dobrej plastyczności. Ponadto jest to materiał sztywny i odporny na rdzę oraz korozję. Plastyczność aluminium została wykorzystana do projektowania okien w różnych kształtach, na prawdę bardzo często spotyka się okna okrągłe, łukowe czy prostokątne. Ponadto służy też do wytwarzania świetlików dachowych. Okna zrealizowane z aluminium cechuje wysoka odporność na czynniki środowiskowe tj. deszcz, śnieg, grad czy intensywne promieniowanie słoneczne. Jest to jest inwestycja opłacalna, która dodatkowa spełnia wręcz najbardziej wygórowane oczekiwania estetyczne. Profile aluminiowe są nie tylko nie ciężkie i funkcjonalne, niemniej jednak również proste do czyszczenia. Pielęgnacja nie wymaga żadnych specjalnych środków.
Zobacz więcej: okna PCV mazowieckie.